Galeria Krakowska

DZISIAJ OTWARTE
10:00 - 21:00

Galeria Krakowska

Dane kontaktowe

12 428 99 02 informacja@galeriakrakowska.pl

Będziemy otwarci dla was jeszcze przez

Retro Games

Archiwum

Data wydarzenia: 6 – 15 X 2017


Marzyłeś o Atari lub Amidze? Grałeś w Tetris lub PacMana? Jeśli tak, masz szansę udać się w sentymentalną podróż w przeszłość! W Galerii Krakowskiej na interaktywnej wystawie zagrasz w kultowe gry, poznasz ciekawostki technologii sprzed lat i poczujesz niesamowity klimat lat 80. A jeśli nie pamiętasz ery dyskietek, masz niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy ośmiobitowe „eksponaty”, które jeszcze nie tak dawno były szczytem osiągnięć technicznych.

Zapraszamy na wystawę Retro Games do Galerii Krakowskiej!

 

 

Na wystawie zobaczysz m.in.:

 

  • komputery Amiga, Atari, ZX Spectrum oraz polskie komputery Neptun i Meritum osadzone w scenografii z epoki,
  • komputery umożliwiające zagranie w najsławniejsze zręcznościówki ery lat 80., jak: Pac-Man, Super Mario Bros, Arkanoid, Tetris, Border Dash, Moon Patrol, Donkey Kong, International Karate, River Raid czy Montezuma's.

 

Na wycieczki szkolne o wyznaczonych godzinach czeka przewodnik, który przedstawi ciekawostki ze świata dawnej technologii opowiedziane przez przewodnika: Co to jest dyskietka? Czy w komputerze znajduje się prawdziwy mózg? Do czego służył czarno-biały monitor? Kiedy powstał pierwszy komputer?

 

Od 6 do 15 października możesz spróbować swoich sił i zagrać w gry z lat 80. Przygotowaliśmy dla Ciebie:

  • salon gier z automatami do gry (otwarty w pon.–pt.: 16.00–20.00, sob.–niedz.: 12.00–19.00),
  • drukarkę, na której można wydrukować swój portret w technologii ASCII art (pon.–pt.: 16.00–20.00, sob.–niedz.: 12.00–19.00),
  • komputerową grę logiczną Tetris przeniesioną w wymiar rzeczywisty (możesz grać w pon.–pt.: 16.00–20.00, sob.–niedz.: 12.00–19.00).

DALSZE KORZYSTANIE Z WITRYNY OZNACZA ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES, ZGODNIE Z AKTUALNYMI USTAWIENIAMI PRZEGLĄDARKI. WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ W POLITYCE COOKIES.

Ok